VİLLE VALO TÜRKİYE
Adı : Ville Hermanni Valo[solist]
Doğum Tarihi : 22 Kasım 1976
Doğum Yeri : Helsinki (Finlande)
Lakabı : Viltsu, Vilpertti , rokohammas,zebraman,lvad
Uğurlu sayısı : 0
Favori Şehri : Necropolis
Favori İçki : Bira ,Jacky-coke
Sevdikleri : 80'ler Mige'nin fotografları, blues' un kökeni, doğu avrupa folkloru
Sevmedikleri : The beatles, kırmızı et
Hobileri : kaset koleksiyonu,biyografi okuma, bilgisayarla grafik tasarım
İdolleri : Gene Simmons,Edgar Allan Poe,Raulli Somejorki,Clint Eastwood
Favori kitabı: Charles Baudelaire'ın "evil's flowers" kitabi ve "the oxford book of death"
Favori şarkı : Topi Rautavaara- Sininen Uni
Yan projeleri : Daniel Lioneye and the Rollers ( bateri çalıyor )

Nefes almadan çığlık atamazsın...
Üye olmadan sitenin nasıl olduğunu anlayamazsın.VİLLE VALO TÜRKİYE'ye hoşgeldiniz sevgili dostlarım...

VİLLE VALO TÜRKİYE
Adı : Ville Hermanni Valo[solist]
Doğum Tarihi : 22 Kasım 1976
Doğum Yeri : Helsinki (Finlande)
Lakabı : Viltsu, Vilpertti , rokohammas,zebraman,lvad
Uğurlu sayısı : 0
Favori Şehri : Necropolis
Favori İçki : Bira ,Jacky-coke
Sevdikleri : 80'ler Mige'nin fotografları, blues' un kökeni, doğu avrupa folkloru
Sevmedikleri : The beatles, kırmızı et
Hobileri : kaset koleksiyonu,biyografi okuma, bilgisayarla grafik tasarım
İdolleri : Gene Simmons,Edgar Allan Poe,Raulli Somejorki,Clint Eastwood
Favori kitabı: Charles Baudelaire'ın "evil's flowers" kitabi ve "the oxford book of death"
Favori şarkı : Topi Rautavaara- Sininen Uni
Yan projeleri : Daniel Lioneye and the Rollers ( bateri çalıyor )

Nefes almadan çığlık atamazsın...
Üye olmadan sitenin nasıl olduğunu anlayamazsın.VİLLE VALO TÜRKİYE'ye hoşgeldiniz sevgili dostlarım...

VİLLE VALO TÜRKİYE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VİLLE VALO TÜRKİYE

AnasayfaAnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum

Lacrimas Profundere...

3 posters
YazarMesaj
Zagzagel

Zagzagel

Kadın Kayıt tarihi : 19/12/09

Lacrimas Profundere... Empty
MesajKonu: Lacrimas Profundere...   Lacrimas Profundere... Icon_minitimePtsi Mayıs 24, 2010 8:43 pm

Lacrimas Profundere... LacrimasProfundere

Lacrimas Profundere Biyografisi

Lacrimas Profundere, Oliver Schmid tarafından 1993 yılının başlarında kuruldu. Lacrimas o yıllarda doom metali gotik elementlerle kaynaştıran nadir gruplardandı. Grup kuruluştan sonra birkaç eleman değişikliği yaşadı. Anja Hötzendorfer (keman/vokal) gruba 1995 yılında katıldı. Anja'nın klasik müzik geçmişi olması grubun müzik yapısını oldukça etkilemişti. Klasik müzik öğelerine oldukça sık bir şekilde yer vererek ilk albümleri olan ...And The Wings Embraced Us'ı Nisan '95'te piyasaya sürdüler.
Albüm çıktıktan sonra oldukça iyi tepkiler aldı ve bu albümden "Snow" şarkısı "Deathophobia-Sampler IV" isimli compilation albümde yer aldı.

İkinci albüm için çalışmalar öncelikle müzik şirketleriyle oldu. Uzun süren görüşmeler sonucu albümün İsveçli şirket Witchhunt Records tarafından çıkarılması için anlaşmaya varıldı. İki ay süren bir stüdyo döneminin ardından, ilk albümden tam bir sene sonra Nisan 1996'da 2. albümleri olan "La Naissance D'un Reve" raflara kondu.

Bu dönemden sonra grup oldukça uzun bir süre sessiz kaldı. 1998'de ünlü müzik şirketi Nuclear Blast'ın çıkardığı Nuclear Blast-Sampler No: 12 isimli compilation albümde kendilerine yer buldular. Böyle bir compilationda yer bulmak grubun dünyaca tanınmasını sağladı. Subway To Sally, Haggard, Darkseed, The Gathering, Lacuna Coil ve Theatre Of Tragedy gibi gruplarla verdikleri konserlerle iyiden iyiye piyasaya yerleştiler.
Yine 1998 yılınd Ursul Schmidhammer'in (harp) gruba katılmasıyla grubun kadrosu son halini aldı.

98'in Aralık ayında dünyaca tanınan Avusturyalı şirket Napalm Records ile sözleşme imzalandı. Napalm Records, anlaşmanın ardından Nisan '99'da gruba Lungfull Studios'un yolunu gösterdi ve kayıtlara hemen geçilmesini istedi. Bu stüdyoda yapılan çalışmalardan sonra grubun en iyi çalışmalarından biri olan Memorandum ortaya çıktı. Bu albümün adından grup Avrupa turnesindeyken (Turnenin kapsamında Wave Gotik Treffen ve Summerbreeze gibi önemli festivaller de vardı) Kuzey Amerika ve Japonya'da festivallere davet edildi.
A.B.D. radyo (rock,metal tarzlı) listelerinde 3 şarkıyla birden yer aldılar.
Tristania ve The Sins Of Thy Beloved gibi ünlü gruplarla çıkacağı turne iptal edildi çünkü grup üyelerinden biri hastaydı.
Bu albümden sonra grup yine eleman değişikliği yaşadı. Ursula (harp) ve Lorenz (davul) ailevi sebeplerden dolayı, Anja (keman/vokal) ise işinden dolayı gruba zaman ayıramayacağını belirtip gruptan ayrıldılar.

Lorenz'in yerine davula Darkseed grubunun eski davulcusu Willi Wurm gruba dahil oldu.
Wave Gotik Treffen'deki konserin hemen ardında ise basçı Markus Lapper gruptan ayrıldı. Bu ayrılık diğerlerine göre daha zor oldu çünkü Lapper 5 senedir grupla beraber çalışıyordu.
Araştırmaların ardından yine eski Darkseed üyesi olan Enrico Galvagno gruba basçı olarak dahil oldu ve yeni albüm çalışmalarına hız verildi. Kayıtlar için 2000 yılının sonbaharında stüdyoya girildi. Grup yine Lungfull Studios'ta çalışıyordu.
Stüdyo çalışmalarının neticesinde Memorandum albümünden daha yumuşak daha tekdüze ama kesinlikle daha duygusal bir albüm olan Burning A Wish'i tamamladılar. Grubun beyni Christopher Schmid'in clean vokali grubun tarzına tabiri caizse cuk oturmuştu.
Bu albümün hemen ardından, 1 sene kadar sonra grup yeni çalışmalara başlayıp Klangschmiede Stuodi'ya girerek kayıtlara başladı. Grubun artık melankolik rock olarak tanımlayabileceğimiz bir tarza geçmişti. Fall, I Will Follow, ayın albümü ödülünü kazandı ve Almanya listelerinde ilk 15'te 12 hafta boyunca kalarak büyük bir başarı yakaladı.Bunu 2003 yılında çıkılan kısa süreli turne izledi
Bu turnenin ardından grup tekrar kendini stüdyoya sokara çalışmalara başladı ve şu gün itibariyle son albümleri olan Ave End'i 2004 yılında piyasaya sürdüler. Bir önceki albüm Fall, I Will Follow'un havasını tekrar yansıtan bu albümün eksisi şarkıların birbirini tekrar etmesi. Astronautumn isimli şarkıda ise bir Moonspell havası esiyor.

Sonuç olarak, geneline baktığımızda doom/gothic metal severlerin tanıdığı bir grup Lacrimas Profundere. Grubun son iki albümdeki tarz değişikliği, gothic rock'a kayışı bazı fanlarını üzüp, bazılarını ise memnun etti. Lacrimas Profundere benim için olmazsa olmazlardan değil. Fakat geçmişte yaptıklarına da saygı duymamak elde değil. Lacrimas Profundere on üzerinden sekiz puanı sanırım hakeden bir grup.

Vocal: Christopher Schmid
Guitar: Oliver Nikolas Schmid
Guitar: Christian Freitsmiedl
Bass: Daniel Lechner
Drums: Wilhelm "Willi" Wurm
Keyboard: Christian Alexander Steiner

Albümleri:

1995, ...And The Wings Embraced Us
1997, La Naissance D'Un Rêve
1997, The Crown Of Leaving [EP]
1998, The Embrace And The Eclipse [EP]
1999, Memorandum
2001, Burning: A Wish
2002, Fall, I Will Follow
2004, Ave End

Aman Aman Aman bu grubu ben daha önce nasıl eklemedim harbi kafamı duvardan duvarlara vuruyorum.Harbi mükemmel bir gruptur.Bütün albümleri muhteşemdir.Şiddetle tavsiye ettiğim bir gruptur.Dinleyin hak vereceksiniz.
Saygılarımla dostlarım...Parazit...
http://villevalo.yetkinforum.com
Annabel

Annabel

Kadın Kayıt tarihi : 20/12/09
İş/Hobiler : müzik dınlemek,pc,gitar çalmak
Lakap : nilü

MesajKonu: Geri: Lacrimas Profundere...   Lacrimas Profundere... Icon_minitimeSalı Mayıs 25, 2010 6:51 pm

Müzik 10 numara ama vokal çok bayık yaa
http://nightwishfantr.yetkinforum.com/forum.htm
Zagzagel

Zagzagel

MesajKonu: Geri: Lacrimas Profundere...   Lacrimas Profundere... Icon_minitimeSalı Mayıs 25, 2010 7:20 pm

How How How Bu vokal mi bayık.Sen müzikten anlamıyoesun kardeşim.
Annabel

Annabel

MesajKonu: Geri: Lacrimas Profundere...   Lacrimas Profundere... Icon_minitimeÇarş. Mayıs 26, 2010 8:07 pm

Ben anlamıyosam sen hiiiçç anlamıyon be admıncik
LACRİMAS

LACRİMAS

Erkek Kayıt tarihi : 21/12/09
İş/Hobiler : barmen
Lakap : babacan

MesajKonu: Geri: Lacrimas Profundere...   Lacrimas Profundere... Icon_minitimeC.tesi Mayıs 29, 2010 7:17 pm

NİLÜ KAŞINIYORSUN SEN.İSMİMDEN ANLAŞILDIĞI GİBİ BAŞKA BİR ŞEY SÖYLEMİYORUM.LACRİMAS PROFUNDERE EN SEVDİĞİM GRUPTUR.DOOM METAL SONUNA KADAR BAŞKA DİYECEK BİR KELİME BULAMIYORUM.
Annabel

Annabel

MesajKonu: Geri: Lacrimas Profundere...   Lacrimas Profundere... Icon_minitimeC.tesi Mayıs 29, 2010 9:52 pm

LACRİMAS demiş ki:
NİLÜ KAŞINIYORSUN SEN.İSMİMDEN ANLAŞILDIĞI GİBİ BAŞKA BİR ŞEY SÖYLEMİYORUM.LACRİMAS PROFUNDERE EN SEVDİĞİM GRUPTUR.DOOM METAL SONUNA KADAR BAŞKA DİYECEK BİR KELİME BULAMIYORUM.
kaşınıyorum gelde kaşı o zaman canım
Zagzagel

Zagzagel

MesajKonu: Geri: Lacrimas Profundere...   Lacrimas Profundere... Icon_minitimePaz Mayıs 30, 2010 10:52 am

LÜTFEN ADABINDA KONUŞALIM NİLÜFERCİĞİM KAŞINMA FALAN O NE DEMEK...BİR GRUBU SEVMEZSİN BEN PEK SEVMİYORUM DERSİN...BAYIKLIĞINA YADA MÜZİĞİNE HİÇTE HOŞ OLMAYAN ŞEYLER SÖYLEYEREK BENİM VEYA FERMAN'NIN SEVDİĞİ, BENİMSEDİĞİ MÜZİK TÜRÜNE BU TARZDA KELİMELER SARF ETMEMEN İÇİN SENİ UYARIYORUM ZİRA AYIP OLUYOR...

Lacrimas Profundere...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» LACRİMAS PROFUNDERE