VİLLE VALO TÜRKİYE
Adı : Ville Hermanni Valo[solist]
Doğum Tarihi : 22 Kasım 1976
Doğum Yeri : Helsinki (Finlande)
Lakabı : Viltsu, Vilpertti , rokohammas,zebraman,lvad
Uğurlu sayısı : 0
Favori Şehri : Necropolis
Favori İçki : Bira ,Jacky-coke
Sevdikleri : 80'ler Mige'nin fotografları, blues' un kökeni, doğu avrupa folkloru
Sevmedikleri : The beatles, kırmızı et
Hobileri : kaset koleksiyonu,biyografi okuma, bilgisayarla grafik tasarım
İdolleri : Gene Simmons,Edgar Allan Poe,Raulli Somejorki,Clint Eastwood
Favori kitabı: Charles Baudelaire'ın "evil's flowers" kitabi ve "the oxford book of death"
Favori şarkı : Topi Rautavaara- Sininen Uni
Yan projeleri : Daniel Lioneye and the Rollers ( bateri çalıyor )

Nefes almadan çığlık atamazsın...
Üye olmadan sitenin nasıl olduğunu anlayamazsın.VİLLE VALO TÜRKİYE'ye hoşgeldiniz sevgili dostlarım...

VİLLE VALO TÜRKİYE
Adı : Ville Hermanni Valo[solist]
Doğum Tarihi : 22 Kasım 1976
Doğum Yeri : Helsinki (Finlande)
Lakabı : Viltsu, Vilpertti , rokohammas,zebraman,lvad
Uğurlu sayısı : 0
Favori Şehri : Necropolis
Favori İçki : Bira ,Jacky-coke
Sevdikleri : 80'ler Mige'nin fotografları, blues' un kökeni, doğu avrupa folkloru
Sevmedikleri : The beatles, kırmızı et
Hobileri : kaset koleksiyonu,biyografi okuma, bilgisayarla grafik tasarım
İdolleri : Gene Simmons,Edgar Allan Poe,Raulli Somejorki,Clint Eastwood
Favori kitabı: Charles Baudelaire'ın "evil's flowers" kitabi ve "the oxford book of death"
Favori şarkı : Topi Rautavaara- Sininen Uni
Yan projeleri : Daniel Lioneye and the Rollers ( bateri çalıyor )

Nefes almadan çığlık atamazsın...
Üye olmadan sitenin nasıl olduğunu anlayamazsın.VİLLE VALO TÜRKİYE'ye hoşgeldiniz sevgili dostlarım...

VİLLE VALO TÜRKİYE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VİLLE VALO TÜRKİYE

AnasayfaAnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum

UĞULTULU TEPELER

5 posters
YazarMesaj
Annabel

Annabel

Kadın Kayıt tarihi : 20/12/09
İş/Hobiler : müzik dınlemek,pc,gitar çalmak
Lakap : nilü

UĞULTULU TEPELER Empty
MesajKonu: UĞULTULU TEPELER   UĞULTULU TEPELER Icon_minitimeSalı Ara. 22, 2009 3:33 pm

UĞULTULU TEPELER 142552_2

UĞULTULU TEPELER ... Emily Bronte

Yazarı : Emily Bronte
Orjinal adı : Wuthering Heights
Sayfa sayısı : 416
İlk yayınlanma Tarihi : 1847

Konu : Kimsesiz Heathcliff'in 18, yüzyıl sonlarında Yorkshire'ın uzak bir köşesinde yaşayan Earnshaw ve Linton ailelerinin üzerindeki etkisi sergilenir. Heathcliff kendisi gibi fırtınalı bir yaradılış taşıyan Cathy Earnshaw'a aşık olur. Duygulaıyla oynanması ve Cathy'nin soylu ve varlıklı Edgar Linton'la evlenmesi üzerine her iki ailedende öç almak ister. Heathcliff'in öç planları söz konusu ailelerin ikinci kuşaklarına değin uzanır. Cathy'nin çocuk doğururken ölmesi Heathcliff'in Cathy 'ye yönelik aşk-nefret karışımı duygulardankurtulmasına yetmez. Zihnini kemiren saplantı yaşamının sonuna değin sürer.

Yazar Hakkında : Viktorya döneminin katı kurallarina ragmen serpilmis bir kadin yazar... kadin cinselliginin yok sayildigi, varsa da ayıplandıgı bir dönemde şehvet, aşk ve şiddet dolu duygulari çok içten bir şekilde dile getirdigi wuthering heights romaniyla nerdeyse skandal yaratti... inanılmaz bir hayal gücünü yansıtan romanını yazdığında, hayatı boyunca baba evinden dışarı çıkmamıs, karsı cinsle bilinen hicbir iliski yasamamıştı... ondan daha popüler olan (ama kesinlikle daha iyi bir yazar olmayan) kızkardesi charlotte'un onu çok kıskandıgı ve hatta ölümüne sebep vermis olabilecegi dolasan rivayetler arasinda..
http://nightwishfantr.yetkinforum.com/forum.htm
Zagzagel

Zagzagel

Kadın Kayıt tarihi : 19/12/09

UĞULTULU TEPELER Empty
MesajKonu: Geri: UĞULTULU TEPELER   UĞULTULU TEPELER Icon_minitimePerş. Ara. 24, 2009 3:24 pm

Bak bu kitapta çok güzeldir.
Teşekkürler canım.Very Happy
http://villevalo.yetkinforum.com
poisonofdevil

poisonofdevil

Kadın Kayıt tarihi : 20/12/09
İş/Hobiler : müzik-sürünüyo...
Lakap : TEYYARE

UĞULTULU TEPELER Empty
MesajKonu: Geri: UĞULTULU TEPELER   UĞULTULU TEPELER Icon_minitimePaz Ocak 03, 2010 11:57 am

ben okudum tavsiye ederim bana tavsiye eden de alacakaranlık oldu Very Happy bu kitabın yıllar sonra bu kadara gündeme gelmesinin sebebi de bence alcakaranlığın bi bölümünde geçmesi Very Happy
him_23

him_23

UĞULTULU TEPELER Empty
MesajKonu: Geri: UĞULTULU TEPELER   UĞULTULU TEPELER Icon_minitimePtsi Nis. 12, 2010 4:51 pm

ben hiç sevmedim şahsen .....ben de alacakaranlık sayesınde okudum UĞULTULU TEPELER Icon_biggrin
...Cynide Sun...

...Cynide Sun...

Kadın Kayıt tarihi : 18/03/10

UĞULTULU TEPELER Empty
MesajKonu: Geri: UĞULTULU TEPELER   UĞULTULU TEPELER Icon_minitimeCuma Haz. 11, 2010 8:37 am

evet bu kitabın ismi alacakaranlıkta geçiyordu.ama hiç okumadım..okuyayım barii... UĞULTULU TEPELER Icon_biggrin

UĞULTULU TEPELER
1 sayfadaki 1 sayfası