VİLLE VALO TÜRKİYE
Adı : Ville Hermanni Valo[solist]
Doğum Tarihi : 22 Kasım 1976
Doğum Yeri : Helsinki (Finlande)
Lakabı : Viltsu, Vilpertti , rokohammas,zebraman,lvad
Uğurlu sayısı : 0
Favori Şehri : Necropolis
Favori İçki : Bira ,Jacky-coke
Sevdikleri : 80'ler Mige'nin fotografları, blues' un kökeni, doğu avrupa folkloru
Sevmedikleri : The beatles, kırmızı et
Hobileri : kaset koleksiyonu,biyografi okuma, bilgisayarla grafik tasarım
İdolleri : Gene Simmons,Edgar Allan Poe,Raulli Somejorki,Clint Eastwood
Favori kitabı: Charles Baudelaire'ın "evil's flowers" kitabi ve "the oxford book of death"
Favori şarkı : Topi Rautavaara- Sininen Uni
Yan projeleri : Daniel Lioneye and the Rollers ( bateri çalıyor )

Nefes almadan çığlık atamazsın...
Üye olmadan sitenin nasıl olduğunu anlayamazsın.VİLLE VALO TÜRKİYE'ye hoşgeldiniz sevgili dostlarım...

VİLLE VALO TÜRKİYE
Adı : Ville Hermanni Valo[solist]
Doğum Tarihi : 22 Kasım 1976
Doğum Yeri : Helsinki (Finlande)
Lakabı : Viltsu, Vilpertti , rokohammas,zebraman,lvad
Uğurlu sayısı : 0
Favori Şehri : Necropolis
Favori İçki : Bira ,Jacky-coke
Sevdikleri : 80'ler Mige'nin fotografları, blues' un kökeni, doğu avrupa folkloru
Sevmedikleri : The beatles, kırmızı et
Hobileri : kaset koleksiyonu,biyografi okuma, bilgisayarla grafik tasarım
İdolleri : Gene Simmons,Edgar Allan Poe,Raulli Somejorki,Clint Eastwood
Favori kitabı: Charles Baudelaire'ın "evil's flowers" kitabi ve "the oxford book of death"
Favori şarkı : Topi Rautavaara- Sininen Uni
Yan projeleri : Daniel Lioneye and the Rollers ( bateri çalıyor )

Nefes almadan çığlık atamazsın...
Üye olmadan sitenin nasıl olduğunu anlayamazsın.VİLLE VALO TÜRKİYE'ye hoşgeldiniz sevgili dostlarım...

VİLLE VALO TÜRKİYE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VİLLE VALO TÜRKİYE

AnasayfaAnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum

Ahmet Kaya

+2
Annabel
Zagzagel
6 posters
YazarMesaj
Zagzagel

Zagzagel

Kadın Kayıt tarihi : 19/12/09

Ahmet Kaya Empty
MesajKonu: Ahmet Kaya   Ahmet Kaya Icon_minitimeSalı Mart 30, 2010 3:33 pm

Ahmet Kaya Ahmet_kaya

Ahmet Kaya (d. Malatya, 28 Ekim 1957- ö. Paris, 16 Kasım 2000) Türkiye'de 1980 ve 1990'larda çıkardığı albümler ve verdiği konserlerle popüler olmuş bir Kürt asıllı protest müzik şarkıcısı.
Hayatı

1957 yılında Adıyaman'dan Malatya'ya göç etmiş Kürt kökenli bir baba ile Erzurumlu bir annenin beşinci çocuğu olarak doğdu.. Babası Sümerbank mensucat fabrikasında çalışan bir işçiydi. İlkokulu Malatya'da okudu ve kendi hayatını anlattığı bir belgeselde müzikle altı yaşında babasının hediye ettiği bağlama ile tanıştığını söyler. Okuldan geri kalan zamanlarında plak ve kaset satan bir dükkânda çalışmaya başladı. Ailesinin geçim sıkıntısı çekmesi nedeniyle 1972'deİstanbul Kocamustafapaşa'ya göç ettiler ve okulu bıraktı. İşportacılık ve çıraklık gibi çeşitli vasıfsız işlerde çalıştı. Bu dönemde küçük bir yerleşim yerinden, büyük bir şehre taşınmanın ve alışmanın sıkıntılarını yaşadı. Bu sıkıntılarını Aynalar isimli belgeselde şöyle dile getirdi:
''Onlarla konuşmuyordum çünkü onlarla konuşamıyordum. Giyimleri başkaydı, konuşmaları başkaydı. Onlar gibi konuşmaya çalışıyordum. Mesela terziye gidip, onlar gibi pantolon diktirmeye filan başlamıştım. Terzinin yaptırdığı pantolonların üzerime uymadığını görüyordum. Onlara yakışıyordu bana yakışmıyordu. Bir kız vardı bizim okulda, herkesin bir aşkı vardır, çocukluk aşkı. Bir gün gittim dedim ki: "biraz seninle konuşak beş dakika, kaçıyorsun hep".. Bana dedi ki: Rica ederim. Öyle bir ağrıma gitti ki : Bende sana rica ederim dedim.. Ben o zaman anlamını bilmiyordum, yani onu bir küfür zanettim''
16 yaşında yasak afiş basmaktan hapse atıldı. Daha sonra birkaç arkadaşıyla birlikte Halk Birimleri Derneği'nin çalışmalarına katıldı. Bu çalışmaları sırasında çeşitli etkinliklerde bağlama çalmaya devam etti. 1 Mayıs 1977 yılında yaşanan olaylara tanık oldu. Boğaziçi Üniversitesinde yapılan bir etkinlikte Ruhi Su ile tanışma fırsatı buldu, Mahsus Mahal isimli Ruhi Su türküsünü söyledi. 1978 yılında Gelibolu'da askerlik yaptı, bu arada orkestrada müzik çalışmalarına devam etti. Askerlik dönüşü Emine Kaya ile evlendi ve 1982 yılında kızları Çiğdem doğdu.

Ölümü

Ahmet Kaya, 2000 yılında Hoşçakalın Gözüm isimli albümünün kayıtlarını yaparken, Paris'in Porte de Versailles semtindeki evinde bir gece kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Bu albümde Karwan isimli şarkıyı seslendirdi. Cenaze merasimi Paris Kürt Enstitüsü'nde yapıldı.

Ölümünden sonra , 2002 yılında Ahmet Kaya'nın şarkılarını 20 ünlü sanatçının söylediği Dinle Sevgili Ülkem isimli bir albüm yapılmış , Magazin Gazetecileri Derneği'nin gecesinde duyurduğu Kürtçe Karwan (Kervan) parçasının ve klibinin de bulunduğu Hoşçakalın Gözüm, Biraz da Sen Ağla albümü yayımlandı. Père-Lachaise mezarlığındaki mezarı 2003 yılında tekrar düzenlendi. Mezar ağırlığının yaklaşık 3,5 ton olduğu söylenmektedir. Üzerine kardelen motifleri, enstrümanlar, Kastamonu yazması, İstanbul silueti, şarkı sözleri ve büstünün bulunduğu bir mezardır. Kalsın Benim Davam ve Gözlerim Bin Yaşında (Aralık 2006) adlarında dört albümü daha yayınlanmıştır.

4 Eylül 2007'de, Türkiye'de kendi ismine açılan tek yer olan, Ahmet Kaya Halk Evi Batman'da açıldı 2009 yılında AK Parti hükümetince mezarının Paris'ten Türkiye'ye taşınması konusunda fikirler ortaya atıldı.
http://villevalo.yetkinforum.com
Annabel

Annabel

Kadın Kayıt tarihi : 20/12/09
İş/Hobiler : müzik dınlemek,pc,gitar çalmak
Lakap : nilü

Ahmet Kaya Empty
MesajKonu: Geri: Ahmet Kaya   Ahmet Kaya Icon_minitimePerş. Nis. 08, 2010 1:10 pm

oh my allah
inanamıyorum hayret bışeysın sen yaaa
http://nightwishfantr.yetkinforum.com/forum.htm
Zagzagel

Zagzagel

Ahmet Kaya Empty
MesajKonu: Geri: Ahmet Kaya   Ahmet Kaya Icon_minitimeCuma Nis. 09, 2010 6:40 pm

Çok başarılı bir sanatçımızdır seni kınıyorum nilü.
Annabel

Annabel

İş/Hobiler : müzik dınlemek,pc,gitar çalmak
Lakap : nilü

Ahmet Kaya Empty
MesajKonu: Geri: Ahmet Kaya   Ahmet Kaya Icon_minitimeCuma Nis. 09, 2010 7:06 pm

Kına beni kına alkolik sevmıyorum ama dınleyene de sonsuz saygım var
ama bu dınleyen sen olunca kafamda soru işaretlerı dolanmaya başladı???????
http://nightwishfantr.yetkinforum.com/forum.htm
...Cynide Sun...

...Cynide Sun...

Kadın Kayıt tarihi : 18/03/10

Ahmet Kaya Empty
MesajKonu: Geri: Ahmet Kaya   Ahmet Kaya Icon_minitimePerş. Nis. 15, 2010 3:51 pm

Şeyma abla damardan girmişsin baya bi... Ahmet Kaya Icon_eek şaşırdım yaw:S
Zagzagel

Zagzagel

Ahmet Kaya Empty
MesajKonu: Geri: Ahmet Kaya   Ahmet Kaya Icon_minitimePtsi Mayıs 03, 2010 1:25 pm

Damar iyidir be can...Severim bu adamın şarkılarını tarzımı yansıtmasada.
poisonofdevil

poisonofdevil

İş/Hobiler : müzik-sürünüyo...
Lakap : TEYYARE

Ahmet Kaya Empty
MesajKonu: Geri: Ahmet Kaya   Ahmet Kaya Icon_minitimeÇarş. Mayıs 05, 2010 12:00 pm

abla dediğim gibi sana ne oldu böyle ya bi nişanlandın seni tanıyamaz oldum...bu ne şimdi :S:S
LACRİMAS

LACRİMAS

Erkek Kayıt tarihi : 21/12/09
İş/Hobiler : barmen
Lakap : babacan

Ahmet Kaya Empty
MesajKonu: Geri: Ahmet Kaya   Ahmet Kaya Icon_minitimeSalı Mayıs 11, 2010 11:17 am

Her ne kadar dinlemesemde güçlü bir ses olduğunu kabul etmek lazım.
CHARON

CHARON

İş/Hobiler : BARMEN
Lakap : psiko

Ahmet Kaya Empty
MesajKonu: Geri: Ahmet Kaya   Ahmet Kaya Icon_minitimeSalı Mayıs 11, 2010 11:34 am

Sevmediğim sevemeyeceğim bir insan ama genede huzur içinde yatsın.

Ahmet Kaya
1 sayfadaki 1 sayfası