VİLLE VALO TÜRKİYE
Adı : Ville Hermanni Valo[solist]
Doğum Tarihi : 22 Kasım 1976
Doğum Yeri : Helsinki (Finlande)
Lakabı : Viltsu, Vilpertti , rokohammas,zebraman,lvad
Uğurlu sayısı : 0
Favori Şehri : Necropolis
Favori İçki : Bira ,Jacky-coke
Sevdikleri : 80'ler Mige'nin fotografları, blues' un kökeni, doğu avrupa folkloru
Sevmedikleri : The beatles, kırmızı et
Hobileri : kaset koleksiyonu,biyografi okuma, bilgisayarla grafik tasarım
İdolleri : Gene Simmons,Edgar Allan Poe,Raulli Somejorki,Clint Eastwood
Favori kitabı: Charles Baudelaire'ın "evil's flowers" kitabi ve "the oxford book of death"
Favori şarkı : Topi Rautavaara- Sininen Uni
Yan projeleri : Daniel Lioneye and the Rollers ( bateri çalıyor )

Nefes almadan çığlık atamazsın...
Üye olmadan sitenin nasıl olduğunu anlayamazsın.VİLLE VALO TÜRKİYE'ye hoşgeldiniz sevgili dostlarım...

VİLLE VALO TÜRKİYE
Adı : Ville Hermanni Valo[solist]
Doğum Tarihi : 22 Kasım 1976
Doğum Yeri : Helsinki (Finlande)
Lakabı : Viltsu, Vilpertti , rokohammas,zebraman,lvad
Uğurlu sayısı : 0
Favori Şehri : Necropolis
Favori İçki : Bira ,Jacky-coke
Sevdikleri : 80'ler Mige'nin fotografları, blues' un kökeni, doğu avrupa folkloru
Sevmedikleri : The beatles, kırmızı et
Hobileri : kaset koleksiyonu,biyografi okuma, bilgisayarla grafik tasarım
İdolleri : Gene Simmons,Edgar Allan Poe,Raulli Somejorki,Clint Eastwood
Favori kitabı: Charles Baudelaire'ın "evil's flowers" kitabi ve "the oxford book of death"
Favori şarkı : Topi Rautavaara- Sininen Uni
Yan projeleri : Daniel Lioneye and the Rollers ( bateri çalıyor )

Nefes almadan çığlık atamazsın...
Üye olmadan sitenin nasıl olduğunu anlayamazsın.VİLLE VALO TÜRKİYE'ye hoşgeldiniz sevgili dostlarım...

VİLLE VALO TÜRKİYE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VİLLE VALO TÜRKİYE

AnasayfaAnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum

H2000'den sonra yapılan bir röportaj daha...

YazarMesaj
Marion Tussaund

Marion Tussaund

Kadın Kayıt tarihi : 20/12/09
İş/Hobiler : Resim ve Müzik
Lakap : Vampirella

H2000'den sonra yapılan bir röportaj daha... Empty
MesajKonu: H2000'den sonra yapılan bir röportaj daha...   H2000'den sonra yapılan bir röportaj daha... Icon_minitimePtsi Ara. 21, 2009 6:42 pm

*İlk röportajımız yayınlandıktan sonra, Türkiye'de tahmin ettiğimden daha ateşli HIM fan'ları olduğunu gördüm. Sence HIM'de insanları bu kadar etkileyen nedir?

V:Bunu bilebilmek çok zor. Aynı anda hem melankolik, hem de eğlenceliyiz. Ben grubumu iyi ayarlanmış bir kokteyl olarak görüyorum. Farklı müzikal tarzları biraraya getirdiğimiz için de farklı türleri seven insanları biraraya getirmiş oluyoruz bence.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Kült statüsünde olduğunuzu düşünüyor musun? Ya da HIM'i 2000'lerin Black Sabbath'ı olarak düşlüyor musun?

V:düşler kurmak aşırıya kaçmak olurdu sanırım. Bugün bir dolu metal müzisyeni hep Black Sabbath'dan etkilendiğini söyler ama ben HIM'in öyle olmasını istemem. Çünkü Black Sabbath iyi ama onu izleyen grupların halini görüyorsun.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Trendlerin sürekli değiştiği müzik piyasasında sizi ayakta tutan ne olacak?

V:Bunu düşünmemek daha iyi sanırım, çünkü bunu düşünürsek diplomatik davranmaya, politika yapmaya ve taktik geliştirme session'ları yüzünden müzik yapma session'larına vakit ayıramamaya başlarız. Her şeyle birlikte müziği de akışına bırakmak lazım. Müzik sektörünü bilirsin, bir dolu resmi giyimli adam sabah akşam masalarında oturup ellerinde bir hesap makinası ile neyin hit olup neyin olmayacağını hesaplar.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Patronlar kadar imagemaker'lar da devreye giriyor bu aşamada. HIM'in başarısının yüzde kaçı senin multi-seksüel glitter imajının başarısına bağlı?

V:Bu bir iş, Showbusiness. Müziği her zaman ön planda tutmak kaydıyla görüntüme istediğim kadar ilginçlik ve çekicilik katabilirim. Eğer hardcore punk yapsaydım makyaj yapmazdım.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Bu müziği şu imajın olmadan icra ediyor olsaydın aynı oranda dikkat çeker miydin, bunu soruyorum?

V:Evet, 'Gone With The Sin' gibi şarkılar yazdığım sürece dikkat çekerdim.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Bir arkadaşım (Clubber Çağlan) İstanbul konserinin kritiğinde HIM'i 'metalci davulcu, glamci basçı, kovboy keyboardcu, grunge gitarist ve gotik vokalist' şeklinde parçalara ayırmıştı. Herkes kafasına göre mi takılıyor?

V:Bizim müziğimizde öyle diil mi? Metal, glam, grunge ve gotik. Hmm, hayır grunge denemez. Kovboy ne onu anlayamadım. Eğer biri bize country de çalıyorlar derse dayak yer.

*Yeni albümde bol miktarda gotik ve glam müzik unsuru var. Ne tür müzikal kombinasyonlar üzerinde çalıştınız?

V:Aslında tam olarak gotik müziğin yoğunluğu söz konusu. Ama buna çoğu kez gotik demiyoruz çünkü bu aslında Finlandiya'ya özgü, geleneksel müziğin ta kendisi. Rock ya da folk müziklerimizde sonsuz oranda melankoli mevcut. Gotik olabilir ama ben Sisters of Mercy ile aramızda benzerlik görmüyorum.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Yeni albümden bahsederken heyecanlanıyorsun. Sence yaptığınız en iyi albüm mü?

V:Hayır, böyle düşünmüyorum. Evet, çok iyi. Zamanın ilerisinde, gerisinde, içinde ya da dışında ama kesinlikle iyi bir albüm yaptık çünkü kurgulardan çok gerçeklerden bahseden bir albüm oldu. Ama şimdi bu albüm en iyi albümümüz demek, mesela "Razorblade Romance"e haksızlık olur. Razorblade Romance i yaptığımızda çok gençtik, tecrübemiz neredeyse sıfırdı ve amatördük. Ama bence daha heyecan dolu, daha enerjikti.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Çok fazla yayınlanmamış şarkınız var mı?

V:Hayır, pek sayılmaz. Albümlere almadığımız şarkıları b-side'lara koyuyoruz, toplama albümlere veriyoruz ya da soundtrack'lere falan giriyor.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Albüm kapağı herkesin hakkında aynı şeyi düşünebileceği bir fotoğraf.

V:Yani aslında çok basit ve konseptüel olduğunu da sanmıyorum.
Bunu bilinçli olarak seçtik. İyi görünen, rock'n'roll tarzı bir kapak. Kapakta diil de içerde anlatmayı tercih ediyoruz gördüğün gibi.

*Albümde 'Gone With The Sin' gibi bir favorin var mı?

V:Albüm daha çok yeni, henüz karar veremem. Ve şu anda o şarkıları yazarken ne hissettiğimi bile hatırlamıyorum. Şarkılarımı yazarken zaten hep en büyük ilham kaynağım kendim oluyorum, şarkı söylemeyi becerebildiğimi bilmek bana ilham veriyor ve aslında ertesi gün birilerinin önünde şarkılarımı söylemek için yazıyorum.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Seni rahatsız edecek hatta sana psikolojik ya da fiziksel zarar verecek kadar işi ileriye götüren takıntılı fan'ların var mı?

V:Üzerime saldıran, beni yere düşüren ve öpen kızlar ya da sevgiden suratıma yumruk patlatan herifler mi? Hayır, böyle şeyler yaşamıyorum. Ama fan'ların gözlerine baktığımda bazılarının bana bu tür şeyler yaşatabileceklerini hissediyorum.
)---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Şarkılarının çalınmasından hoşlanmadığın yerler var mı?

V:Hayır, şarkılarımı her yerde çalınması için yazıyorum. Barlarda, düğünlerde, ticari radyo istasyonlarında.

*HIM'i 'bir David Lynch filminde buluşan Depeche Mode ve Dimmu Borgir' olarak deşifre eden kritiklere katılıyor musun?

V:Basını bilirsin, abartırlar, saçmalarlar ve fabrikada işlem gören mallarmışız gibi oramıza buramıza etiketler basarlar. Depeche Mode gibi her sahneye çıkışımızda aynı şarkıları yüzüncü kez aynı şekilde çalmadığımız için Depeche Mode benzetmesine Dimmu Borgir benzetmesinden daha çok sinirleniyorum. En azından Dimmu Borgir tutkulu, ateşli. Depeche Mode'a ise müziğe katkılarından dolayı ve Martin Gore'un varlığı yüzünden hep saygı duyacağım.

*Basın The Beatles'dan nefret ettiğini yazmıştı. Bu doğru mu?

V:Evet, kesinlikle, hayatım boyunca o gruptan nefret ettim. Ben bir rockster'im, basit pop içeren her şeyden nefret ederim. O dönemden Rolling Stones'u seviyorum.

*Turbonegro tribute projesi "Alpha Motherfuckers"a nasıl katıldınız?

V:Proje hakkında pek fikrimiz yoktu. Biz stüdyodayken şarkımızı duyan biri, proje menajerine tavsiye etmiş. Sanırım stüdyodayken şarkılarımızı korumaya biraz daha dikkat etmeliyiz 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Hala biyografi kitapları okuyor musun?

V:En son Janis Joplin ve Jeff Buckley biyografilerini okudum.
*Biyografini yazması için bir yazar seçebilseydin, kim olurdu?

V:hrhngi biri olabilir ama aslını istersen biyografileri biraz cansız buluyorum. Abartıldığını ya da bazı şeylerin de yanlış yansıtıldığını düşünüyorum. Bu durumda kendi biyografimi kendim yazardım. Otobiyografiler her zaman için daha eğlenceli oluyor.

*Kasım ya da Aralık ayında İstanbul ve Ankara'ya geleceğiniz doğru mu?

V:Bunu çok istiyoruz, gerçekten istiyoruz yani kibarlık olsun diye söylemiyorum. Ne zaman olacağı ise belli diil, üstelik şimdi belli olsa her an değişebilir. Konserler konusunda spekülasyon yapmak istemiyorum

H2000'den sonra yapılan bir röportaj daha...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Dark Light'tan Sonra Bir Ropörtaj
» H2000'den sonra...
» Eğlenceli bir röportaj daha :D
» Çığırından çıkan bir röportaj... :D
» 9 Haziran 2009'da yapılan röportaj...